ריקוד - פורטל ריקודים , בתי ספר לריקוד ,רקדנים, רקדניות, סלסה, מחול, פלמנקו, קפואירה, ריקודים סלוניים,נולד לרקוד

הפורטל הברזילאי בהרצה...    ברזיל בתל אביב - מסיבה ברזילאית כל שישי ב RESORT    

הריקוד האסור - למבדה

כשמקצב הלמבדה הגיע לבאהיה נוצר הריקוד הקצבי והפריצה העולמית שלו בסוף שנות השמונים
 
רקדני למבדה
רקדני למבדה
כתבות נוספות
ההופעות של להקת OLODUM מברזיל בארץ
להקת אולודום - ברזיל
קרנבל ברזיל - חוויותיו של אייבי בקרנבל הברזילאי
ראשיתו והתפתחותו של קרנבל ברזיל
כתבות נוספות
קרנבל 2005 ריו דה ז'נירו
הקרנבל הברזילאי
ריקוד החיזור - קרימבו
מהי בטוקדה?
כתבות נוספות

למבדה (Lambada) – המילה למבדה הינה דו משמעית מתייחסת גם לקצב וגם לריקוד, הקצב הוא שילוב של קרימבו ומרנגה והריקוד הוא שילוב של פוהו, סמבה, מרנגה ומשישי(Maxixi)

 (הלוא הוא ריקוד ברזילאי מהמאה ה19 שנחל הצלחה מסחררת באירופה)

 

הריקוד נודע גם בכינויו "הריקוד האסור" בשל הקונוטציות המיניות שהוא קיבל, כשהמקצב הגיע לבאהיה נוצר הריקוד הקצבי והפריצה העולמית שלו בסוף שנות השמונים עם יציאתו של הלהיט העולמי של להקת "קאומה" (Kaoma) באמצע שנות התשעים פופולריות הריקוד דעכה בברזיל והחלו לרקוד אותו בקצב ה "ZOUK"שנקרא גם למבדה צרפתית.

 

הלמבדה זהו ריקוד זוגות בקצב 1,2,3 פשוט, הצעדים והתנועות של הלמבדה הם שילוב של סלסה, מרנגה, טנגו, ו זוק. הלמבדה הגיע לעולם מברזיל והתפרסמה בזכות הלהיט למבדה של להקת קאומה בשנת 1989, המוסיקה אליה רוקדים למבדה עברה הרבה שינוים וכיום היא מאד מגוונת ומגיעה בעיקר מברזיל, האיים הקאריביים, צרפת וספרד.

 

 

 

המילה למבדה בפורטוגזית ברזילאית היא תנועת הגל הנוצרת בזמן הצלפה בשוט. תנועת הגל הזורם הזה משוחזר על ידי גוף הרקדנים בזמן הריקוד וזהו אחד המאפיינים המייחדים למבדה משאר סגנונות הריקוד

איפה אפשר לרקוד למבדה זוק בישראל?

סדנת ריקודי זוק

האני ביץ' - תל אביבתגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.

 


בניית אתרים , מתווך , חברת הובלות Cargo MS , קורס נדל"ן ,תוכנת הנהלת חשבונות מנג'ר , שי לעץ גיזום עצים , צלילה חופשיתארז מנעולים תל אביבהמלצות פורטל ריקוד , תריסי נירשני יעקובי מעצבת תכשיטים , תקליטן , קורס סקיפרים במועדון יאכטות BlueWave ,  הפרעות אכילה ,רונן ברק עורך דין תאונות דרכים , עורך דין מסחריהרכב בוסה טריו , Matinee Cosmetics