ריקוד - פורטל ריקודים , בתי ספר לריקוד ,רקדנים, רקדניות, סלסה, מחול, פלמנקו, קפואירה, ריקודים סלוניים,נולד לרקוד

הפורטל הברזילאי בהרצה...    ברזיל בתל אביב - מסיבה ברזילאית כל שישי ב RESORT    

מהי בטוקדה?

תיפוף בקצב הסמבה, תהולכת התופים הגדולה והמפורסמת בעולם בקצב הסמבה בואו נכיר את הבטריה - סקציית כלי ההקשה הברזילאים
 
כתבות נוספות
ההופעות של להקת OLODUM מברזיל בארץ
להקת אולודום - ברזיל
קרנבל ברזיל - חוויותיו של אייבי בקרנבל הברזילאי
ראשיתו והתפתחותו של קרנבל ברזיל
כתבות נוספות
קרנבל 2005 ריו דה ז'נירו
הקרנבל הברזילאי
ריקוד החיזור - קרימבו
הריקוד האסור - למבדה
כתבות נוספות

הקרנבל בברזיל מפורסם יותר מכל בתהלוכות בתי הספר לסמבה ב סמבודרומו במושכות את תשומת הלב של העולם כולו. את התהלוכה הצבעונית והאנרגטית מניעה תזמורת כלי ההקשה הלוא היא ה בטריה או בטוקדה.

בבתי ספר לסמבה הגדולים יש בסביבות 400 נגני בטוקדה אשר עוברים ניפויים וצריכים להתאמן במשמעת ברזל. כלי ההקשה בהם מנגנים בבטוקדה הם כלים שנוצרו במיוחד בשביל תהלוכות הקרנבל בבתי הספר לסמבה. 

 

Ripiniki - חיפיניקי

חיפיניקי – נוצר על ידי בתי הספר לסמבה ויוצר צליל גבוה וחודרני, משמש כמנצח של תזמורת כלי ההקשה בבתי הספר לסמבה, מנגנים עליו בעזרת שני מקלות או לחלופין בעזרת מקל אחד וביד שנייה חשופה.

 

 

 

Caixa - קאיישה

 

 

 

 

קאישה – לרוב עשוי ממתכת אבל יש גם גרסאות מעץ, עם עור מתוח משני צידיו. בקאיישה המקורית היו מצמידים את הסנייר בעזרת מערכת חוטים שהיו מחוברים לברגים בצידי התוף כיום משתמשים בחוטי מתכת להצמדת הסנייר בתחתית התוף האחראי לרעש החזק היוצא מהתוף. יש סוגים שונים של קאיישה עם שמות שונים העשויים כ"א מחומר שונה ובגודל שונה.

 

Surdo - סורדו

 

 

סורדו – משמעות המילה סורדו היא חרש, ומכאן שמו, מאחר ומי שמנגן על תוף הסורדו אינו שומע כלום. תפקיד הסורדו בבטוקדה הוא החשוב ביותר, תפקידו לקבוע את הקצב והתזמון ולכן הוא הלב של הבטוקדה. תפקיד הסורדו מתחלק ל סורדו ראשון, שני ושלישי. כאשר הראשון והשני נותנים את הטון והשלישי מאלתר עליהם ונותן את החיתוכים.

 

 

 

שוקליו - 30 מטבעות מתכת המשקשקות כפעמונים

בצליל חזק ומשקשק ומכאן שמו, שוקליו.

 Chucalho - שוקליו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Tamborin - טמבורין

טמבורין – תוף יד קטן בעל צליל גבוה וחודרני, מנגנים עליו בעזרת מקל מעץ לרוב בניגון סמבה עממית במקצב הנקרא טלקוטקו, Telecoteco ,  או מקל פלסטיק מפוצל יעודי לניגון בבתי הספר לסמבה, לרוב מנוגן על ידי קבוצות גדולות מאד והוא מוסיף המון כח וצבע לסמבה.

 

  Cuica - קוויקה

 

 

קוויקה – ידוע גם בכינויו כתוף הבכיין "Choro", אחד הכלים המיוחדים והמעניינים ביותר מפיק צליל על ידי חיכוך מטלית לחה במקל עץ המחובר למרכז עור התוף, ובעזרת היד השנייה לוחצים על העור מצדו החיצוני, ככל שלוחצים קרוב יותר למרכז כך הצליל גבוה יותר.

 

 

Agogo - אגוגו

 

 

 

 

אגוגו – עשוי מברזל או מתכת, ונמצא בשימוש בעיקר בניגון סמבה על גווניה, מבנה הכלי שניים או שלושה פעמונים חלולים, הצליל מופק מהם על ידי הקשה בגב הפעמון בעזרת מקל עץ.

 

Ganze - גנזה

 

 

 

 

גנזה – שייקר מוארך המכיל בתוכו שני סוגים של גרגירים או חרוזים, נקרא גם "שיקי-שיקי" , “xique-xique”בגלל הצליל שהוא מפיק, הוא קיים בגדלים שונים ובצורות שונות, נמצא בשימוש בעיקר בסמבה ובוסה נובה.

 

 

 

Reco reco - רקו רקו

 

 

רקו רקו – כלי ניגון ממקור אפריקאי, עשוי לעץ במבו או ברזל, מנגנים עליו באמצעות שיפשוף מקל או חוט על גבי הקפיצים שמתוכים לאורכו, נפוץ בעיקר בניגון סמבה מסורתית ורגאיי.

 

 תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.

 


בניית אתרים , מתווך , חברת הובלות Cargo MS , קורס נדל"ן ,תוכנת הנהלת חשבונות מנג'ר , שי לעץ גיזום עצים , צלילה חופשיתארז מנעולים תל אביבהמלצות פורטל ריקוד , תריסי נירשני יעקובי מעצבת תכשיטים , תקליטן , קורס סקיפרים במועדון יאכטות BlueWave ,  הפרעות אכילה ,רונן ברק עורך דין תאונות דרכים , עורך דין מסחריהרכב בוסה טריו , Matinee Cosmetics