ריקוד - פורטל ריקודים , בתי ספר לריקוד ,רקדנים, רקדניות, סלסה, מחול, פלמנקו, קפואירה, ריקודים סלוניים,נולד לרקוד

הפורטל הברזילאי בהרצה...    ברזיל בתל אביב - מסיבה ברזילאית כל שישי ב RESORT    

קרנבל 2005 ריו דה ז'נירו

 
כתבות נוספות
ההופעות של להקת OLODUM מברזיל בארץ
להקת אולודום - ברזיל
קרנבל ברזיל - חוויותיו של אייבי בקרנבל הברזילאי
ראשיתו והתפתחותו של קרנבל ברזיל
כתבות נוספות
הקרנבל הברזילאי
ריקוד החיזור - קרימבו
הריקוד האסור - למבדה
מהי בטוקדה?
כתבות נוספות

ריו קיבלה את פנינו בגשם שוטף.

גם כאן, כמו בסלבדור, חלק מהכבישים חסומים, הגישה קשה, אבל כולם סלחניים. זה הקרנבל!.

למעשה בריו יש שני סוגי קרנבל במקביל – הרחוב, והסמבודרומו.

ההבדל, בין האמיתי לממוסחר.

למעשה, תייר שגדל על הסרטים של התלבושות המרהיבות, הנוצות, המבנים המסובכים והתפאורות, יגלה שהדרך היחידה לראות את הדברים הללו היא לשלם. ברחובות כבר מזמן אין. מצד שני, ברחובות יש "באנדה" שמורכבת מכמה נגנים וקהל של אלפים, שפשוט הולכים ברחוב ושרים ורוקדים. בלי תפאורות, בלי פאר, פשוט נגנים, פשוט קצב ופשוט שימחה.

בכל פינה בטיילת של קופה קבנה יש רמקולים ענקיים שמנגנים ואנשים פשוט מוזמנים לפצוח בריקוד. אף נהג לא מתעצבן מכך שקבוצה רוקדת חוסמת לו את הכביש.

בתור תפרנים שכרטיס למצעד המנצחות לא מתאים להם, חיפשנו אלטרנטיבה נוספת כדי בכל זאת לראות משהו מהתלבושות והפאר. מסתבר שיש כמה מצעדים בסמבודרומו – בשבת, ראשון ושני, חוץ ממצעד המנצחים.

בראשון ושני זה ה"קדם" של בתי הספר הטובים ביותר. לזה הכרטיסים אזלו מזמן, לא שהם היו זולים.. מה שנשאר זה המצעד של שבת, של בתי ספר "ליגה ב'" , ואין לזלזל בהם כי הם מעולים בזכות עצמם, התלבושות מרהיבות לא פחות והתפאורות בהתאם.

בסוכנויות התיירות רצו מאיתנו 60$ לכל אחד למצעד הזה. זה היה קצת מלחיץ אבל בעלת הבית ממנה שכרנו את הדירה אמרה שלא צריך, ושיש בסמבודרומו קופת "הרגע האחרון" במחירים סבירים הרבה יותר.

אני לא בן אדם ספונטני, נהפוך הוא, אני צריכה הכל מראש, ולכן זה היה די מלחיץ לנסוע לסמבודרומו ברכבת התחתית (מאד בטוחה בזמן הקרנבל) בלי לדעת אם בכלל תהיה אפשרות להכנס.

גשם התחיל לטפטף כשאנחנו חיפשנו את השער בו מסתתרת הקופה הזו. בדרך הציעו לנו לקנות מעילי גשם וזה היה מאד אדיוטי מצדינו לא לקנות... אבל היינו אדיוטים ולא קנינו.

מצאנו את הקופה והסתבר שיש בהחלט כרטיסים זולים במחיר 10$ לאדם, כמובן, במקומות הפשוטים ביותר. היינו במפלס העליון, על טריבונות.

בגלל הגשם המקומות כבר היו רטובים ובחור נחמד אחד הציע לנו קרטונים כדי לשבת עליהם. בחור נחמד מאד אחד נתן לנו מטריה והציל אותנו מלטבוע בגשם שבא והלך, אבל כשבא היה חזק ורטוב מאד..

לכל בית ספר לסמבה היתה שעה להופיע, שנמדדה בשעון גדול בקצה המסלול. לפני כל בית ספר היה מופע זיקוקים קצר ולאחריו בית הספר התחיל לצעוד בסדר קבוע – קודם נושא הדגל, ובחורה ייצוגית לצידו , אחר כך הרקדנים הראשונים, אחר כך התפאורה המדהימה שעליה עוד עשרות רקדנים, אחריה קבוצה של "באיינות" – אותן נשים מבוגרות יחסית שלובשות את החצאיות הרחבות מאד ומסתובבות במעגלים, אחריהן התזמורת – המתופפים ועוד קבוצות רקדנים.

אם אלה ליגה ב' אז ליגה א' חייבת להיות שמיימית כי התפאורות היו מדהימות, האפקטים, הביצועים..

הקהל לידינו ידע את כל השירים ורוב הזמן כולם עמדו. המושבים שימשו רק למנוחה בין מעבר אחד לשני של בתי הספר. אנשים עשו בשכל והביאו צידניות מלאות אוכל. זה היה ממש פיקניק של 14 שעות..

אנחנו לא הצלחנו להחזיק את כל המופע (כאמור 14 שעות) ופרשנו בערך באמצע.

יום למחרת חזרנו להסתובב ליד הסמבודרומו, רואים את הרקדנים מתכוננים, מתלבשים אפילו באמצע הרכבת התחתית, מכינים את התפאורות והאביזרים. רובם גם שמחו להצטלם איתנו.

בדרך חזרה מצאנו את הבגדים והתלבושות של אלה שכבר גמרו לצעוד, ואין להם מה לעשות עם התלבושות יותר. מאדהצטערתי שאי אפשר להביא הביתה כמה תלבושות אבל היו לפנינו עוד טיסות פנימיות ובין לאומיות רבות של המשך הטיול שלנו ועד שנחזור הביתה, ולהיטלטל עם שקיות ענק היה בלתי אפשרי.

בימים הבאים הצטרפנו בעיקר לבאנדות ברחוב – כשהגדולה מכולם היתה זו של איפנמה. חיכינו להם יחד עם עוד אלפים ברחוב, וכשהם הגיעו הם עמדו בראש וכולם אחריהם. בשלב מסוים שמנו לב שאנחנו כבר אפילו לא רואים את הלהקה אלא רק הולכים בעדר בתוך קבוצה חמה, מיוזעת ומשולהבת של ברזילאים בתוך השמש החמה של חופי ברזיל באמצע הצהרים. כדי להתקרר אנשים לקחו מעט מהקרח של מוכרי הבירה שהסתננו באמצע.

אחרי צעידה ארוכה כזו, כשהעייפות והצימאון גברו, פרשנו הצידה לחנות מיצים, וישבנו שם על אסאיי ווויטמינה בננה, כשהבאנדה חלפה על פנינו, והמשיכה במורד הרחוב.תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.

 


בניית אתרים , מתווך , חברת הובלות Cargo MS , קורס נדל"ן ,תוכנת הנהלת חשבונות מנג'ר , שי לעץ גיזום עצים , צלילה חופשיתארז מנעולים תל אביבהמלצות פורטל ריקוד , תריסי נירשני יעקובי מעצבת תכשיטים , תקליטן , קורס סקיפרים במועדון יאכטות BlueWave ,  הפרעות אכילה ,רונן ברק עורך דין תאונות דרכים , עורך דין מסחריהרכב בוסה טריו , Matinee Cosmetics